• Hyppää ensisijaiseen valikkoon
  • Hyppää pääsisältöön
  • Hyppää ensisijaiseen sivupalkkiin
  • Hyppää alatunnisteeseen
Steelers

Steelers

Amerikkalaista jalkapalloa Kuopiossa

  • Etusivu
  • Uutiset
  • Tapahtumat 2026
  • Miehet 2026
    • OTTELUT
    • Sarja­taulukko
    • Kotikenttä
    • Ottelutapahtuma
    • YHTEISTYÖKUMPPANIT
  • Naiset 2026
    • Pelaajat
    • Ottelut
    • Sarja­taulukko
  • Juniorit
    • U11
      • OTTELUT
    • U13
      • OTTELUT
      • Sarjataulukko
    • U15
      • OTTELUT
      • SARJATAULUKKO
    • U17
      • OTTELUT
      • SARJATAULUKKO
    • U20
  • Yhteystiedot
  • VERKKOKAUPPA
    • LIPUT
    • KAUSIKORTIT

Sarjataulukko

[ Joukkue | Ottelut ]

U13-joukkueen ajantasainen sarjataulukko: tulospalvelu.jenkkifutis.fi.

Tilanne 4.10.2026.

SijaJoukkueOVHTPPPP
1.Helsinki Roosters RED1211157617622
2.Helsinki Roosters WHITE1210250814420
3.Kuopio Steelers129346030018
4.Seinäjoki Crocodiles128439625216
5.Helsinki East City Giants126625037612
6.Wasa Royals125726040610
7.Kotka Eagles12483084348
8.Porvoon Butchers12482743388
9.Jyväskylä Jaguars123 92724006
10.Tampere Saints120 12905680

Päivitetty 4.10.2026 18:57

Ensisijainen sivupalkki

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
  • Juniorit
    • U20-JOUKKUE
    • U17- JOUKKUE
    • U15-JOUKKUE
    • U13-JOUKKUE
    • U11-JOUKKUE

Uutiset

  • Valtakunnallinen kokeilupäivä 10.10.2026
  • Naisten jenkkifutiksen alkeiskurssi
  • Seuraavat ottelut
  • Seuraavat ottelut
  • Steelers – Crocodiles -peliin OP-sovelluksella

Footer

Kuopio Steelers ry
Tehdaskatu 22
70620 Kuopio

toimisto@steelers.fi

STEELERS SOMESSA

Facebook      Instagram

TikTok            LinkedIn

· Copyright 2019 · Kuopion Steelers · Sollertis ·