Veljmiesten infotilaisuus ja avoimet harjoitukset torstaina 7.2.

Miesten harrastejoukkue Veljmiehet etsii joukkoihinsa uusia harrastajia ja pitää infotilaisuuden sekä avoimet harjoitukset torstaina 7.2.2019 klo: 19.30-22.00 Kuopiohallilla.

Veljmiehet on matalan kynnyksen harrastejoukkue kaikille täysi-ikäisille miehille. Joukkueeseen liittyminen ei vaadi aikaisempaa lajikokemusta tai varusteiden omistamista.

Veljmiehet harjoittelee 2-4 kertaa viikossa ja talvikaudella harjoittelu tapahtuu pääsääntöisesti Kuopiohallissa. Joukkue pelaa kaudella 2019 2. divisioonassa, jossa pelataan 10 ottelun runkosarja. Joukkueen tavoitteita on harrastusmahdollisuuksien tarjoamisen lisäksi tarjota peliaikaa seuran nuorille pelaajille ja täydentää seuran pelaajapolkua kohti Vaahteraliigaa. Harrastamisen kustannukset pidetään kohtuullisina ja kokeilemassa saa käydä ilman maksuvelvoitteita. Tule kuulemaan lisää joukkueen toiminnasta infotilaisuuteen.

Infotilaisuuden ja avointen harjoitusten ohjelma on seuraava:
19.30-20.30 Infotilaisuus Kuopiohallin kokoustilassa 1
20.30-22.00 Avoimet harjoitukset kenttäalueella

Ota mukaan sisäliikuntavarusteet.

Lisätietoja: Niko Ruotsalainen, 045 892 3556